Historie Blue Knights​

Něco málo z historie BlueKnight's​

Blue Knights LE MC International

 

Blue Knights International je nezisková organizace složená z aktivních a vysloužilých (se ctí propuštěných) policistů, kteří kromě profese sdílejí i lásku k jízdě na motorce.
Organizace byla založena na jaře roku 1974, v Bangoru v Maine (USA), jako malý, místní motocyklový klub. Jméno klubu bylo odvozeno od populárního televizního pořadu o policii, vysílaného v té době na území USA. Modrá barva ve jméně značí barvy policejních uniforem užívaných policisty v oblasti mateřského klubu a znak rytíře značí myšlenku, kterou se snaží klub šířit.
Brzy po založení mateřského klubu byly založeny další chaptery Blue Knights, a to v Massachusetts, v Novém Hampshiru a dalších městech USA. V okamžiku, kdy se ke členství přidala Kanada, a později Austrálie, stal se klub Blue Knights mezinárodním motocyklovým klubem.
V současné době je klub Blue Knights nejrozšířenějším motocyklovým klubem na světě s 644 chaptery soustředěnými pod 11 světových regionů.   
Organizace Blue Knights se snaží podporovat své členy jako rodina. Manželé, manželky a děti často doprovázejí naše členy na různé výlety a akce. Členové jezdí na motocyklu dle vlastního uvážení. Klub nemá pravidla ohledně značky, typu či obsahu motocyklu. Ženy jsou si v naší organizaci rovny nejen jako členové, ale ve vedoucích pozicích na místní i mezinárodní úrovni v rámci celé organizace Blue Knights.  
 
Podle našeho zákona, jsou naše cíle a náš účel:
Zajistit vzájemnou pomoc, potěšení, zábavu, vzdělávání, fyzický, duševní a sociální prospěch členů klubu ale i široké veřejnosti.
Podporovat a rozvíjet motocyklový sport a bezpečnost motocyklisty.
Motocykl má sloužit zájmům vlastníků a uživatelů.
Jít příkladem bezpečným použitím, provozem a využitím motorky a dalšími jakýmikoli přijatelnými způsoby.
Rozvíjet bratrského ducha mezi zaměstnanci bezpečnostních složek a širokou veřejností.  
 
Rytířství pro nás znamená:
Užívat si společnosti různých lidí, které spojuje nejen práce v bezpečnostních složkách, ale i láska k motocyklům.
Možnost navštívit přátelé v kterékoli z našich členských zemí a být přijat jako člen rodiny.
Obdržet přání brzkého uzdravení od lidí, které jsi nikdy nepotkal. Mezi členy Blue Knights nejsou žádní cizinci, jen přátelé, které jste zatím nepotkali.
Vyjet s dámy rytířů a malými rytíři, kteří poskytují dodatečné rodinné spojení.
Přijet k postiženým dětem a vzít je na vyjížďku. Vidět jejich úsměvy na tvářích. Získávat finance pro ty méně šťastné.
Charitativní organizace Blue Knights přispěla již více než 18 miliony dolarů po celém světě do různých charit. Velmi blízká je nám charita spojená s dětmi.  
 
To vše z namená být Blue Knights, ale i mnohem, mnohem víc…

Blue Knights LE MC Czech

 

Historie a vznik prvního charteru Blue Knights Česká Republika se váže do roku …………….. Error 404